Čáslavská chata

Čáslavská chata se nachází v tradičním krkonošském lyžařském středisku Velká Úpa, přímo na známé sjezdovce Portášky, která jako součást lyžařského střediska Skiport každoročně poskytuje možnost zimního sportovního vyžití nespočtu lyžařů.

Čáslavská chata je malebná a turisty oblíbená horská chata, jíž je možno využít buď jako základnu pro pořádání turistických výletů, tak i pro zimní či letní dovolenou nebo pro ubytování větších skupin a pořádání zimních lyžařských či letních turistických kurzů.

Lyžařské středisko Skiport kromě sjezdovky Portášky, jejíž lanovka vede přímo v blízkosti Čáslavské chaty, nabízí ještě další dva vleky. Kromě toho je možné využít služeb skibusu, který zájemce zaveze do pouze 1 km vzdálené Pece pod Sněžkou, jež lyžařům nabízí celkem jedenáct sjezdovek, z nichž si vyberou jak začátečníci, tak i zkušení sportovci.

Kromě milovníků sjezdového lyžování si zde ale přijdou na své i příznivci zimní turistiky. Upravené běžkařské stopy v okolí tohoto horského střediska nabídnou sportovní vyžití opravdu každému.

Horská střediska však lákají k návštěvě i v letním období. Ideálním cílem turistického výletu, který může začít třeba právě na Čáslavské chatě, je například nejvyšší hora Čech Sněžka, z jejíhož vrcholu v nadmořské výšce 1602 metrů je za příznivého počasí nádherný výhled jak na českou, tak i na polskou stranu Krkonoš. Zajímavé jsou ale i další nesčetné turistické cesty, které ve svém průběhu otevírají úchvatné pohledy na krkonošská panoramata. K využití se nabízejí také stezky pro horská kola.


více na CaslavskaChata.cz